НАРОДНЕ ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО (НАРОДНІ  ІНСТРУМЕНТИ)

КОРОТКА АНОТАЦІЯ ВІДДІЛУ

     Відділ народних інструментів – один із найстаріших у коледжі. У перші роки його існування на відділі працювало ще мало викладачів, проте навіть за таких умов Болсунов Олексій Михайлович зумів організувати оркестр народних інструментів. Згодом оркестром керували Ільющенко В. П., Дермель П. А., Самилов В. О., Петровський В. П., Єпур В. С.

     З роками оркестр набував професійності, в його репертуарі з’явилися твори Ф. Шуберта, І. Дунаєвського, Я. Сібеліуса тощо.

 

     Скрипка, кобза, бандура, домра, сопілка, цимбали, акордеон, баян, – саме ці музичні інструменти прикрашають сьогодні вишукано різнобарвну творчу палітру спеціалізації народних інструментів Канівського коледжу культури і мистецтв.

 

  Сьогодні підготовкою студентів займаються 6 висококваліфікованих спеціалістів: Бонь І. І., Шевченко П. М., Шевченко М. Р., Рукомойнікова Т. Є., Пащенко О. Ю., Кондратенко Л. Ф.

 

ТЕРМІН НАВЧАННЯ

      Навчання на відділі народних інструментів триває 3 роки 10 місяців на денній формі та 2 роки 10 місяців на заочній формі навчання.

   За цей період студенти опановують такі предмети: «Спеціальний музичний інструмент», «Вивчення оркестрових інструментів», «Диригування та читання партитур», «Іструментоведення та інструментовка», «Оркестровий клас» та «Клас ансамблю».

   По закінченню навчання отримують диплом державного зразка з такою спеціальністю: «Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, керівник аматорського інструментального колективу (народні інструменти)».

 

ПОДАЛЬШЕ НАВЧАННЯ

     Закінчивши навчання на відділі народних інструментів Канівського коледжу культури і мистецтв випускники мають змогу продовжити навчання за спеціальністю у вищих навчальних закладах України.

      Таких як:

 • Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди;

 • Уманський державний педагогічний університет імені П. Тичини;

 • Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова;

 • Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв та інших.

 

ДОСЯГНЕННЯ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ

 

    Візитною карткою спеціалізації народних інструментів є діяльність багатьох творчих колективів, які беручи активну участь у культурно-мистецьких заходах міста та регіону, ніколи не залишають байдужими слухачів.

   

      До них належать:

 • Ансамбль народної музики «Здоровенькі були» (створений у 1993 році, засновник і керівник Шевченко П. М.) – переможець та дипломант Всеукраїнських та обласних конкурсів, фестивалів «Перлина сезону», «З глибин народних» та ін., учасник Днів України у Франції (1999, 2007, 2013, 2017 рр.), а також фестивалю в Польщі «Зустріч із фольклором» (2016, 2017 рр.).

 • Ансамбль-супровід народного хору (керівник Рукомойнікова Т. Є.) – колектив став лауреатом VI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу колективів народного хорового співу імені Порфирія Демуцького та отримав Диплом III ступеня, активний учасник культурно-мистецьких заходів в місті та регіоні. Нагороджений Почесними грамотами управління культури і туризму Черкаської облдержадміністрації.

 • Ансамбль скрипалів (керівник Шевченко М. Р.) – дипломант І Всеукраїнського молодіжного мистецького фестивалю «Кобзареві джерела», нагороджений Почесними грамотами управління культури і туризму Черкаської облдержадміністрації.

 • Ансамбль бандуристів (керівник Кондратенко Л. Ф.) – дипломант обласного конкурсу «Кобзарського мистецтва», учасник культурно-мистецьких заходів міста, регіону; нагороджений Почесними грамотами управління культури і туризму Черкаської облдержадміністрації.

 • Оркестр народних інструментів (керівник Рукомойнікова Т. Є.) – учасник культурно-мистецьких заходів училища, міста; нагороджений Почесними грамотами міського відділу культури і туризму.

 

    Студенти відділу народних інструментів є лауреатами багатьох Всеукраїнських та обласних конкурсів. Так, Товкайло Ярина (клас викладача Боня І. І.), Панахида Наталія (кл. викл. Кондратенко Л. Ф.), Засанський Роман (кл. викл. Шевченко М. Р.), Сидоркін Сергій (кл. викл. Боня І. І.), Осипюк Ельвіра (кл. викл.  Кондратенко Л. Ф.), Глек Анатолій (кл. викл.  Шевченка П. М.) – лауреати та переможці Всеукраїнських конкурсів інструментально-виконавської майстерності. Ці та інші студенти – багаторазові лауреати та переможці обласного конкурсу «Кобзарського мистецтва», інших конкурсних змагань.

 

     ПЕРСПЕКТИВИ КАР’ЄРНОГО ЗРОСТАННЯ

 

       Випускники відділу народних інструментів мають змогу працювати:

 • в закладах культури і мистецтв, зокрема будинках та палацах культури, дитячої та юнацької творчості (керівниками оркестрів та ансамблів народних інструментів, організаторами культурно-дозвіллєвої діяльності та керівниками гурткової роботи);

 • загальноосвітніх навчальних закладах та дитячих школах мистецтв викладачами музичних дисциплін та музичного інструменту відповідно до обраного фаху.

 • методистами закладів культури.